Podczas badania aparatem MORA® mamy do czynienia ze zjawiskiem fizycznym jakim jest rezonans elektromagnetyczny.

Każdy organizm, komórka, substancja ma swoje widmo elektromagnetyczne. Możemy to porównać do zapisu cyfrowego na płycie CD. W tym przypadku „płytą CD” będzie Nasz organizm, „odtwarzaczem” natomiast aparat MORA®. Organizm ludzki jest piezoelektryczny czyli podatny na energię.

Uściślając, człowiek posiada własne drgania elektromagnetyczne, które są odbierane przez aparat biorezonansowy MORA®. Drgania, z którymi mamy do czynienia w organizmie ludzkim dzielą się na te fizjologiczne, które mają charakter harmoniczny, oraz drgania patologiczne – wynikające z szeregu zaburzeń ustrojowych, jakimi są np. infekcje, toksyny, czynniki pokarmowe niekorzystnie wpływające na Nasz organizm, czy też niewyleczone choroby.

Podczas terapii biorezonansowej, dochodzi do przywrócenia prawidłowego stanu drgań – czyli wzmocnienia tych fizjologicznych, a redukcji (wytłumienia) drgań zakłócających prawidłowe funkcjonowanie ustroju.

W badaniu aparatem MORA®, można znaleźć podobieństwa i analogie do badań EKG czy EEG. Opiera się ono na pomiarach w punktach biologicznie aktywnych, tj. meridian. Pacjent, podczas diagnozy trzyma dwie elektrody w dłoniach i opiera stopy na dwóch elektrodach stopowych. Drgania własne trafiają do aparatu poprzez przewody łączące, gdzie następuje ich analiza. W kolejnym etapie są one przetwarzane, by drgania patologiczne zostały osłabione, lub całkowicie wytłumione, by w odpowiedniej formie trafić ponownie do Naszego organizmu.

Zapewne nasuwa się Państwu pytanie czy tego typu zabiegi są dla mnie bezpieczne?

Jak najbardziej tak! Zabiegi za pomocą tego urządzenia (terapia MORA®) nie są ani rodzajem elektroterapii ani też formą napromieniowywania. Wszystkie przebiegają na płaszczyźnie ultrasłabych pól elektromagnetycznych. Biorezonans jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzkiego organizmu, nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń co do płci lub wieku pacjenta.

Terapia aparatem MORA® jet metodą bezinwazyjną i bezbolesną. Ma na celu pobudzenie i wzmocnienie układu immunologicznego, usprawnienie mechanizmów detoksykacyjnych organizmu oraz poprawę funkcjonowania danych narządów. Jej zadaniem jest przekształcanie nieprawidłowych, magnetycznych drgań w organizmie tak, aby pobudzić uruchomienie mechanizmów obronnych.

Metoda biorezonansowa zyskała ogromną popularność i rozwinęła się na całym świecie ciesząc się wszędzie znakomita opinią z uwagi na swoją skuteczność,  co zostało poparte licznymi badaniami i publikacjami na ten temat. MORA® była pierwszym urządzeniem biorezonansowym, jaki powstał. Jest dziś liderem na rynku medycyny biocybernetycznej.