Biorezonans magnetyczny

Biorezonans

W Gabinecie Dietetycznych BIORESO pracuję na certyfikowanym urządzeniu medycznym MORA® w oparciu o metodę biorezonansu*. Posiadam uprawnienia do obsługi aparatu MORA®, co poświadcza certyfikat wydany przez PRO-MORA Polska.

Został stworzony w latach 70-tych XX wieku (1977r.) przez niemieckiego lekarza F. Morella i inżyniera elektronika E. Raschego (nazwa MORA pochodzi z połączenia dwóch pierwszych liter nazwisk twórców). Odkryli oni, że większość schorzeń wynika z zaburzenia przepływu energii w organizmie, co jest wywołane różnymi czynnikami, takimi jak obciążenia drobnoustrojami chorobotwórczymi, zakażenie pasożytami, pleśniami, obciążenia toksynami środowiskowymi, metalami ciężkimi czy reakcją alergiczną na określone czynniki pokarmowe lub wziewne – w moim gabinecie głównie na tym będę się skupiać i włączać odpowiednio zbilansowaną dietę eliminacyjną. Terapia biorezonansowa ma na celu dostarczenie drgań o odpowiedniej częstotliwości, które wpływają na wyciszenie tych zaburzeń.

Badanie biorezonansowe MORA® polega na wykorzystaniu oddziaływania pól elektrycznych i magnetycznych na organizm. Dzięki temu można regulować energię w organizmie i wspomagać terapię wielu chorób poprzez doprowadzenie do organizmu określonych drgań, co w połączeniu z dietą eliminacyjną daje znakomite rezultaty. W terapii MORA® wykorzystywane są własne drgania elektromagnetyczne organizmu (tak zwane biosygnały), oraz drgania zewnętrze występujące wokół człowieka.

Terapia biorezonansem MORA® polega na przekazywaniu organizmowi odpowiednich częstotliwości elektromagnetycznych usprawniających i normalizujących pracę organizmu już na poziomie komórkowym. Poprawia funkcjonowanie większych struktur takich jak tkanki, narządy, układy. Pobudza organizm do regeneracji i przywraca mu naturalną równowagę.

Na czym polega biorezonans?

Biorezonans

Podczas badania aparatem MORA® mamy do czynienia ze zjawiskiem fizycznym jakim jest rezonans elektromagnetyczny.

Każdy organizm, komórka, substancja ma swoje widmo elektromagnetyczne. Możemy to porównać do zapisu cyfrowego na płycie CD. W tym przypadku „płytą CD” będzie Nasz organizm, „odtwarzaczem” natomiast aparat MORA®. Organizm ludzki jest piezoelektryczny czyli podatny na energię.

Uściślając, człowiek posiada własne drgania elektromagnetyczne, które są odbierane przez aparat biorezonansowy MORA® . Drgania, z którymi mamy do czynienia w organizmie ludzkim dzielą się na te fizjologiczne, które mają charakter harmoniczny, oraz drgania patologiczne – wynikające z szeregu zaburzeń ustrojowych, jakimi są np. infekcje, toksyny, czynniki pokarmowe niekorzystnie wpływające na Nasz organizm, czy też niewyleczone choroby.

Podczas terapii biorezonansowej, dochodzi do przywrócenia prawidłowego stanu drgań – czyli wzmocnienia tych fizjologicznych, a redukcji (wytłumienia) drgań zakłócających prawidłowe funkcjonowanie ustroju.

W badaniu aparatem MORA®, można znaleźć podobieństwa i analogie do badań EKG czy EEG. Opiera się ono na pomiarach w punktach biologicznie aktywnych, tj. meridian. Pacjent, podczas diagnozy trzyma dwie elektrody w dłoniach i opiera stopy na dwóch elektrodach stopowych. Drgania własne trafiają do aparatu poprzez przewody łączące, gdzie następuje ich analiza. W kolejnym etapie są one przetwarzane, by drgania patologiczne zostały osłabione, lub całkowicie wytłumione, by w odpowiedniej formie trafić ponownie do Naszego organizmu.

Zapewne nasuwa się Państwu pytanie czy tego typu zabiegi są dla mnie bezpieczne?

Jak najbardziej tak! Zabiegi za pomocą tego urządzenia (terapia MORA®) nie są ani rodzajem elektroterapii ani też formą napromieniowywania. Wszystkie przebiegają na płaszczyźnie ultrasłabych pól elektromagnetycznych. Biorezonans jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzkiego organizmu, nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń co do płci lub wieku pacjenta.

Terapia aparatem MORA® jet metodą bezinwazyjną i bezbolesną. Ma na celu pobudzenie i wzmocnienie układu immunologicznego, usprawnienie mechanizmów detoksykacyjnych organizmu oraz poprawę funkcjonowania danych narządów. Jej zadaniem jest przekształcanie nieprawidłowych, magnetycznych drgań w organizmie tak, aby pobudzić uruchomienie mechanizmów obronnych.

Metoda biorezonansowa zyskała ogromną popularność i rozwinęła się na całym świecie ciesząc się wszędzie znakomita opinią z uwagi na swoją skuteczność, co zostało poparte licznymi badaniami i publikacjami na ten temat. MORA® była pierwszym urządzeniem biorezonansowym, jaki powstał. Jest dziś liderem na rynku medycyny biocybernetycznej.

Zadaniem, jakie sobie ustanowiłam jest promowanie tej formy medycyny w Polsce.

* wszystkich zainteresowanych zasadą działania aparatu MORA® zachęcam do przeczytania zakładki „Biorezonans - Zasada Działania”.

Badania i zabiegi na aparacie MORA®, które wykonuję:

Jako Dietetyk Kliniczny i Specjalista diagnostyki metodą Biorezonansu w swoim Gabinecie specjalizuję się w następujących zagadnieniach:

 • testy na alergie, pyłki i nietolerancje pokarmowe – tutaj opis już powinien być
 • diagnostyka w kierunku występowania pasożytów
 • testy na boreliozę
 • oznaczanie metali ciężkich, grzybów, witamin i składników mineralnych, wirusów (np. HPV, półpasiec, EBV – Ebsteina-Barr) i bakterii (np. chlamydia, gronkowiec złocisty, salmonella) w organizmie
 • terapie przeciwbólowe
 • terapie antynikotynowe
 • odczulanie

Celem uzyskania więcej szczegółów zachęcam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Badania na alergie i nietolerancje pokarmowe (w tym alergie wziewne)

Wykonuję testy na alergie i nietolerancje pokarmowe na certyfikowanym sprzęcie medycznym MORA®*, co daje spektakularne efekty wsród moich Pacjentów w połączeniu z dietą eliminacyjną. Na podstawie wyników testów eliminuję alergeny z szerokiej gamy produktów na które reaguje Pacjent i przygotowuję plan żywieniowy dobrany indywidualnie do potrzeb danego organizmu. Na życzenie Pacjenta przygotowuję zbilansowaną 7-dniową dietę uwzględniającą te produkty, które szkodzą danej jednostce.

Odczulanie metodą biorezonansu

Swoim pacjentom decydującym się na badania na alergie i nietolerancje, jako terapię wspomagającą przy diecie eliminacyjnej polecam zabiegi odczulania metodą biorezonansu.Odczulaniepolega na oddziaływaniu fal elektromagnetycznych w celu wygaszenia reakcji alergicznych. Z doświadczenia wiem, że wielu moich Pacjentów pożegnało się z objawami alergii raz na zawsze, o czym świadczą ich pozytywne opinie.

Terapia blizn i bliznowców

Usuwanie zaburzeń wywołanych przez blizny, jest jedną z najważniejszych a przy tym najefektywniejszych typów zabiegów, przeprowadzanych aparatem MORA®. Pacjenci uzyskują spektakularne efekty podczas kuracji, już po kilku zabiegach (w zależności od wieku i rozmiaru blizny).

Terapia antynikotynowa

Terapia biorezonansowa MORA® jest obecnie jednym z najbardziej skutecznych sposobów wspomagających rzucanie palenia dostępnym na rynku. Pozbawia uczucia głodu nikotynowego, oraz pomaga odtruć organizm ze szkodliwych toksyn nagromadzonych wskutek wdychania dymu tytoniowego.

Terapia przeciwbólowa

Biorezonans pobudza „rozleniwione” komórki naszego organizmu do działania, czyli zmusza nas do walki ze stanem zapalnym w organizmie dzięki czemu po odpowiednio dopasowanej terapii ból ustępuje.

Terapia biorezonansem MORA® polega na przekazywaniu organizmowi odpowiednich częstotliwości elektromagnetycznych usprawniających i normalizujących pracę organizmu już na poziomie komórkowym

[Podczas badania aparatem MORA® mamy do czynienia ze zjawiskiem fizycznym jakim jest rezonans elektromagnetyczny.

Każdy organizm, komórka, substancja ma swoje widmo elektromagnetyczne. Możemy to porównać do zapisu cyfrowego na płycie CD. W tym przypadku „płytą CD” będzie Nasz organizm, „odtwarzaczem” natomiast aparat MORA®. Organizm ludzki jest piezoelektryczny czyli podatny na energię.

Uściślając, człowiek posiada własne drgania elektromagnetyczne, które są odbierane przez aparat biorezonansowy MORA®. Drgania, z którymi mamy do czynienia w organizmie ludzkim dzielą się na te fizjologiczne, które mają charakter harmoniczny, oraz drgania patologiczne – wynikające z szeregu zaburzeń ustrojowych, jakimi są np. infekcje, toksyny, czynniki pokarmowe niekorzystnie wpływające na Nasz organizm, czy też niewyleczone choroby.

Podczas terapii biorezonansowej, dochodzi do przywrócenia prawidłowego stanu drgań – czyli wzmocnienia tych fizjologicznych, a redukcji (wytłumienia) drgań zakłócających prawidłowe funkcjonowanie ustroju.]

Korzyści:

Podczas terapii biorezonansowej, dochodzi do przywrócenia prawidłowego stanu drgań – czyli wzmocnienia tych fizjologicznych, a redukcji (wytłumienia) drgań zakłócających prawidłowe funkcjonowanie ustroju. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie stres, komputery, smartphony towarzyszą nam w codziennym życiu.

 • Skuteczna
 • Bezbolesna
 • Bezinwazyjna
 • Tania
 • W niektórych krajach zachodnich refundowany
 • Wyrównuje organizm, pomaga w walce ze stresem
 • Konsultacje online / dieta online

Suplementacja

W dzisiejszych czasach odpowiednia podaż minerałów i witamin jest niezmiernie ważna. Żyjemy w świecie, w którym żywność produkuje się na masową skalę, a coraz trudniej znaleźć produkty wysokojakościowe. W długim terminie prowadzi to do wyjałowienia organizmu. Z gotowych, przetworzonych dań nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniego poziomu witamin, odżywiamy się w pośpiechu i w sposób monotematyczny.

Prowadząc swoich Pacjentów kładę spory nacisk na proste i nieprzetworzone składniki diety, jednak długotrwały nieodpowiedni tryb odżywiania bardzo często prowadzi do ogromnych niedoborów witamin. Słabe i wypadające włosy i paznokcie, psujące się zęby, łamliwość kości, stany depresyjne, zaburzony koloryt skóry, problemy z zasypianiem, na chorobach przewlekłych kończąc - to wszystko symptomy które powinny Nas zaniepokoić.

Jeżeli zachodzi taka konieczność, stosuję wśród swoich Pacjentów wspomagający plan suplementacyjny (poprzedzony stosownymi badaniami), by wyrównać poziom niedoborów i uregulować go podczas trwania dietoterapii. Pacjenci otrzymują ode mnie plan suplementacyjny wraz z dawkowaniem, oraz porady i wskazówki, czym sugerować się przy wyborze odpowiednich suplementów tak, by nie przepłacić, nie dać się złapać na chwyty marketingowe stosowane przez producentów, a otrzymać suplement w jak najczystszej i najlepiej przyswajalnej postaci. Serdecznie zapraszam.

Dietetyk Roksana Grobelna - Turek, Konin

ul. Wschodnia 1, Turek

dietetyk@bioreso.pl

Tel: +48 697 281 714

© © 2022 BIORESO Roksana Grobelna Dietetyk, Testy na Alergie i Nietolerancje Pokarmowe Turek, Kalisz